AUTOPESUST, EELISTUSED

Kas peaksin eelistama käsipesu või automaatpesu?

Kummalgil pesuliigil on omad eelised. Siin peab autoomanik ise otsustama, mis on talle olulisem.

Käsipesulate eelised: Automaatpesula eelised:
sõidukile ohutum pesuviis
võimalus aega planeerida ja broneerida
laiem teenustevalik
lisateenuste võimalus
võimalik jätta auto pesulasse ja minna oma asju toimetama
nõustamise võimalus
suhteliselt kiire pesuteenus
sageli tankimisega koos

Mis on vahet talvisel ja suvisel välipesul?

Enamus käsipesulad kasutavad tavalisel šampoonipesul ühte leotust. Talvisel pesul on aga vajalik ka asfalti pigi lahti leotamine. Regulaarne talvine leotuspesu annab parema pesutulemuse ja aitab ära hoida ka värvkatte pealset roostetamist.

Kuidas saab auto värv pealt poolt roostetama hakata?

Talvisel perioodil kleepub auto pinnale koos soola ja asfaltipigiga ka naastrehvide metallitükid, mis eriti soola mõjul kiiresti ka roostetama hakkavad. Kui seda tugevat mustust pidevalt maha pesta, siis ei saa metallitükk pikka aega ühe kohapeal roostetada. Samuti tuleb värvi kaitsmisel kasuks vähemalt paar korda aastas auto vahatamine.

POLEERIMINE, VAHATAMINE

Mis on poleerimise ja vahatamise vahe?

Poleerimine on teisisõnu värvkatte lihvimine erineva abrasiivsusega poleerpastadega. Poleerimise käigus eemaldatakse värvkatelt oksüdeerunud ja tuhmunud kiht. Kokkuvõtlikult on poleerimine lihvimine ja vahatamine katmine kaitsva kihiga.

Kas vahatamine eemaldab autolt kriimud?

Vahad täidavad pisemaid kriime ja annavad kindlasti ka sära juurde, kuid kriimude eemaldamise ootuspärast tulemuse saavutamiseks soovitame ikkagi poleerimist või läigestamist. Alles seejärel anda autole kaitse ja viimane lihv vahaga.

Miks on poleerimise ja läigestamise vahe?

Läigestamine on tehniliselt sama, mis poleerimine, kuid kasutatakse ainult väiksema abarasiivsusega poleerimise pastasid. Tulemuseks saame läikiva pinna, kuid sellega ei eemalda autolt kõiki kriime.

Miks on vahatamise hinnad nii kallid?

Meie pesula vahatamise paketid on komplektsed. Need sisaldavad kõiki ettevalmistustöid (mustuse põhjalik leotamine, pesemine, põhjalik kuivatamine, velgede süvapesu, rehvide puhastus ja läigestamine). Mingeid lisatöid vahatamiseks tellida vaja ei ole.

Miks on vahatamised erineva hinnaga?

Erinevad vahad nõuavad natuke erinevat töötlust. Reegliks on, et kestvamad vahad on raskemini töödeldavad ja nõuavad rohkem aega. Sellest tuleneb ka vahatamiste erinev hind.
Vaha kestvus autol on alati hinnanguline, sest see sõltub mitmetest asjaoludest. Näiteks: kui intensiivselt autot kasutatakse, millega ja kui sageli autot pestakse (kui autot pesta lahustibaasil pesuainetega, kaob vaha autolt kiiremini). Samuti mängib rolli auto vaha taastamine iga pesu korral.

©2017 Autoga | Vanni Autopesulad

Log in

Forgot your details?