Kauakestev puhtus autosse. Hoiame ära plekid ja laigud riidest pindadel.

Nii. Alustuseks. Arva ära mis osa särgist on mustuse vastu kaitstud?

Ja nüüd lähemalt sellest, miks on riidekaitse vajalik (peale selle, et on äge vaadata kuidas vesi mullina riide peale jääb)

Autosalong kogub mustust ajapikku. Mida sagedamini autot kasutada, seda kiiremini mustust ja tolmu ka kõikjale koguneb. Kui plastikpinnad saame teinekord ise lapiga puhtaks, siis riidepindade kvaliteetseks märgpesuks on vaja spetsiaalseid töövahendeid ja ka puhastusaineid. Sellisel juhul on mõistlik tellida keemiline puhastus autopesulast.

Vahest tekib tunne, et auto keemilist puhastust ei olegi mõtet teha, sest laigud tulevad nii kiiresti tagasi ja sageli tühistest asjadest. Head näited on:

  • Ukse vahel sisse sadanud vihmavesi jätab ka pärast kuivamist käepidemele ja istme servadele jäljed.
  • Joogivesi läheb ümber.
  • Sportlased istuvad vahest autosse märgade treeningriietega.
  • Külmkapist võtetud joogivee pudel hakkab “higistama” ja jätab pleki.
  • Suvised ujumaskäigud (märjad ujumisriided ja rätikud autoistmel)
  • Heleda salongiga valged põrandad seovad endaga mõne mustuse lõplikult
  • Jne jne jne

Ja siin ei olegi väga vahet, kas keemiline puhastus sai tehtud 1 või 3 kuud tagasi. Plekid jäävad hetkega. Loomulikult on mõned kangad rohkem ja mõned vähem kapriissed.

Miks need laigud tulevad? Miks jätab ka puhas vesi auto istmetele plekid?

Tõesti, plekid tulevad istmetele üllatavalt kergelt. Lausa puhas joogivesi jätab sageli jäljed istmele. Rääkimata veel mingitest jookidest.

Vesi jätab istmetele plekid sellepärast, et pinnal on alati mingisugust tolmu. Kõik auto keemilised puhastused pesevad tegelikult istmetel ainult pealmist pinda (sest sügavamalt lihtsalt ei ole võimalik kuidagi pesta). Seetõttu istudes autosse liigutab istme sees olev õhk riide pinnale peenikest tolmu. Kui iste saab märjaks muutub see tolm vastavalt vee laigule ebaühtlasks ja see jääbki nähtavaks. Samuti tuleb pinnale tolmu pealtpoolt.

Mis see riidekaitse (nimetatakse ka mustuse kaitse) siis on ja mida ta teeb? Tahaks nagu küsida, et kui riidele on mustuse kaitse pandud, kas siis ei pea enam üldse puhastama? Kahjuks nii lilleline see olukord ka ei ole. Riidekaitse on abiliseks kahel põhimõttel.

1. Riidekaitse blokeerib tugeva mustuse pääsemise riidekanga kiudude sisse. See on oluline just raskesti eemaldatavate plekkide puhul. Kui mustus riidekiu sisse ei pääse, siis on ka hiljem kangalt plekkide eemaldamine oluliselt lihtsam.

2. Ei lase riidepindadel märguda. Sellisel juhul ei jää ebaühtlustunud mustusest nähtavaid plekke.

Tänu kahele eelnevale punktile aitab riidekaitse säilitada pärast keemilist puhastust visuaalselt ilusat ühtlat puhtust. Loomulikult mängib siin rolli ka auto kasutamise intensiivsus, kuid põhireeglina on riideistmed 1-3 kuud pärast keemlist puhastust juba plekilised. Kui aga kasutada ka riidekaitset, siis plekke praktiliselt ei teki.

Kuidas kaitsta ennast selliste õnnetuste eest.

 

Alljärgnev video näitab väga ilmekalt, et mõne riide puhul võib vedeliku riidelt täielikult ära pühkida ja pind ei jää isegi mitte niiskeks.

Nüüd veelkord mõned olulised küsimused ja vastused

 

Kas riidekaitse teeb auto istmed kleepuvaks? – Kui pind on töödeldud, on riidekaitse pärast kuivamist täesti värvitu ja lõhnatu.
Mis moodi riidekaitse riidepinda muudab? – Kui kui kangas kaitsta riidekaitsega, siis riidekaitse imbub kanga kiudude sisse ning moodustab polümeeridest barjääri, mis takistab mustuse imendumist kiudude sisse.
Kas riidekaitse muudab ka kanga värvi? – Üldjuhul see värvi ei muuda. Mõnedel kulunud pindadel on siiski näha väike toonivahe.
Kas riidekaitset saab kasutada ka ise kodustes tingimustes? – Jah, riidekaitse kasutamine on väga lihtne. Korralikult puhatatud pind tuleb lihtsalt immutada riidekaitsevahendiga. Selleks pihustada valitud pinnale riidekaitset ning lasta see kuivada. Parema tulemuse saavutamiseks võib protseduuri korrata. Kuivamise aeg on tavaliselt 3-4 tundi.
Kuidas peaks enne riidekaitse kasutamist pinda puhastama? – Enne riidekaitsega pinna töötlemist on auto keemiline puhastus lausa kohustuslik
Kui kaua kestab riidekaitse mõju? – Kõnealuse toote mõju on väga kestev. Isenesest on loomulik, et toime hakkab ajapikku ka nõrgenema, kuid omast käest tean, et katsetuses olnud särgi puhul on väike toime ka pärast 4 masinpesu veel selgelt näha. See teadmine annab kindlust seda toodet ka soovitada.

Keemiliseks puhastuseks ja riidekaitseks leia lähim autopesula SIIT!

Soovin pikka iga salongide puhtusele! :)

Markko
Ole hea ja jaga seda postitust ka sõpradega Facebookis.
Lingid on selleks käepärast seatud. Aitäh!