Kuidas peatada talvisest pigist tulevate roostetäppide kahjustav toime Sinu autole?

Eelmises blogis kirjutasin ohtudest mis kaasnevad talvistelt teedelt autole kleepuva pigiga. Õhku jäi rippuma küsimus, et kuidas seda kõike ära hoida. (Ja siin ei ole mingit raketiteadust.)

Piltlikult võib öelda, et talvel pestakse autot eelkõige auto tervise säilitamise huvides ja see, et puhast autot on ilus vaadata, on lihtsalt kaasnev positiivne nähtus.

Talvel sageli ei tulegi pikalt kuivasid ilmasid, mis laseks puhta autoga nädal aega ringi sõita. Kergelt võib tekkida mõte, et ah, survepesust aitab küll ja see on ka odavam.

Tegelikkuses peaks aga just talvel autot põhjalikult pesema, see tähendab, et kasutama ka pigileotust.

Mis te arvate: kumb variant oleks autole kasulikum, kas pesta põhjalikult 1-2 korda kuus või teha sagedasti survepesu? Vastus on: auto tervise seisukohast on mõistlikum teha paar põhjalikku pesu selle asemel, et üle päeva veega loputada. Ilma pigileotuseta ei tule pigi ja soolad auto küljest lahti ning kahjustavad jätkuvalt värvkatet.

Auto pesuteenuse pakkujana võtaksin ma hea meelega talveks teenustevalikust šampoonipesu välja. Samas, ei ole mul soovi hakata inimestele peale suruma enda arvamust. Lõppudelõpuks otsustab automanik ise, kas ja kuidas ta oma auto eest hoolitseb. Mina saan vaid soovitada ja suunata.

Minu isiklik kogemus ütleb, et 95% autodest ei saa talvel puhtaks, kui autopesul ei kasutata pigileotust.

Tartu teedeteenistuse juhataja Rein-Matti Laarmaa väitel on erinevad uuringud tõestanud, et naastrehvide kasutamine talveperioodil kulutab sõiduradadel asfalti umbes ühe sentimeetri jagu aastas." (allikas: Õhtuleht 8. oktoober 2010, 16:18 ) Siit tekib küsimus, kuhu kaob teedelt kulunud asfalt? Alljärgnev video illustreerib väga hästi seda teemat. Vaata järgi!

Miks on nii, et tänapäeval pigituvad auto nii kiiresti? Aastaid tagasi see probleem nõnda suur ei olnud.

Vastus: tänapäeval on tänavate liikluskoormus oluliselt suurem. Aastal 1991 oli sõiduautosid 1000 elaniku kohta vaid 167(Eesti Statistikaamet) .

2011. aastast on esimest korda Eestis 1000 elaniku kohta registreeritud üle 500 (!) auto.(E24)

Võtan selle teema kokku ühe lausega. Talviseks perioodiks vahata auto ja pese regulaarselt pigi-soolad-naelapuru maha.

Enne talvise hooaja algust teeme kindlasti sooduspakkumisi vahatamistele ja teistele teenustele. Et sooduspakkumisi mitte maha magada, hakka meie fänniks Facebookis või veelgi kindlam, telli sooduspakkumised endale otse postkasti. Ära maga maha!

Järgmises blogis räägin autode vahatamise teemal. Mis vahet on erinevatel vahadel? Millist vaha autole panna? jne

Edu võitluses pigiga

Markko

P.S. Kui meeldib, jaga Facebookis. Töövahendid on käepärast sätitud. Aitäh.