Putukad autol? Kõige odavam putukate eemaldamise vahend?

Putukate igasuvine nuhtlus on käesoleval aastal eriti ebameeldiv. Küll trügivad sääsed tuppa päeval ja öösel. Siis ründavad nad meid keset päeva, kuuma päikese käes jne. Õhtused autosõidud koguvad autole lausa "kilode viisi" putukalaipu.

Täna käsitlen mõnda levinumat või vähemalt minu enda kuuldud-nähtud meetodit, mida inimesed on kasutanud putukate eemaldamiseks autolt.

 

Putukate eemaldamine harjaga, vildiga ja „karukeelega“. Ei soovita.

Kõik äsja nimetatud putukaeemaldamise viisid on kratsimise põhimõttel, mis on kohe kindlasti auto värvkattele tappev. Kasutades „karukeelt“, küürimise käsna või harja, saame tulemuseks kriimustatud auto. Petlik on see, kui auto on veel märg. Autopesija on siis veel enesega väga rahul. Putukatest saadi ju lahti. Hiljem päikese käes aga imestatakse - miks on auto esiots ristipidi kriime täis??? Eriti hästi on kriimud nähtavad muidugi otsese päikese käes.

Kõik need karmid küürimise vahendid on enamasti heaks abivahendiks tuuleklaasilt putukatest lahti saamisel. Klaasile ei tee need midagi kui, jälgida, et klaasi küürmise ajal ei oleks seal liiva. .

Putukate eemaldamine erinevate tugevatoimeliste putukaeemaldamise vahenditega võib proovida, kuid kindlasti jälgida, et te ei lase leotusaineil autol ära kuivada. Nii võite hoopis putukate eemaldamise asemel kahjustada värvi. Siin loomulikult soovitus, nii nagu kõikide keemiaainetega - ära kasuta keemiaaineid päikese käes, kuumal autol!

 

Putukate eemaldamine vahaga. Soovitame.

Olgu mainitud, et putukate eemaldamine puhastava vahaga on kõige „autotervislikum“ meetod. Paraku jah, teenusena on ta aega võttev ja kallis. Kui aga ise auto pesta, siis selline nokitsemine ei tee paha.

Vahaga putukate eemaldamise miinuseks on see, et auto värv peaks olema heas korras (mitte tuhm) ja hea oleks ka kui auto on juba vahatatud. Juhul, kui auto värv on tuhm ja vahatamata, jäävad putukate laipade käsitsi vahaga eemaldamisel läikivad laigud. Kui aga auto on vahatatud, siis neid laike ei jää, või on need vaevu märgatavad.

Vahaga eemaldamise juures on suureks plussiks ka see, et suvel suurt keemilist koormust kandev auto esiots, saab iga puhastusega uuesti kaitstud ning värskelt vahatatud pinnale ei jää putukad kõvasti kinni.

Kõige odavam putukate eemaldamise vahend? Mis te arvate, mis on kõigile kätte saadav ja kõige odavam autolt putukate eemaldamise vahend? Toonitan, see on kõigile kättesaadav. Loomulikult eeldusel, et te juba autopesuga olete ametis. Vesi. Vesi on see putukate eemaldamise vahend, kui seda targalt kasutada.

Olen tähele pannud, et vesi teeb sama töö ära, mis enamus spetsiaalsed leotusvahendid. Oluline on muidugi see, et veega leotamiseks peab olema aega. Autopesulates seda enamasti ei ole. Klient ei taha oodata ja tunni hind on kallis. Seepärast peavad autopesulad kasutama erinevaid leotusaineid.

Kui aga kasutate kodus autot pestes aega ja vett oskuslikult, usun, et saate sama hea tulemuse kätte ka ilma mingeid erivahendeid ostmata. Tasub proovida.

Olgu siiski mainitud, et aeg töötab sõltuvalt olukorrast, kas meie kasuks või meie kahjuks. Kui nüüd kasutate veega putukate leotamist, siis aeg aitab meid. Küll, aga kui jätate putukad autole kauaks praadima, siis töötab aeg meie kahjuks. Kahjulik aeg kehtib eriti tumedate ja päris musta värvi autode puhul.

Niisiis, kuidas on kõige parem või kõige odavam putukaid eemaldada. Odavaim on veega leotamine, kui teil on aega. Parimaks meetodiks tunnistan mina kindlasti putukate eemaldamise puhastava vahaga.

 

Edu võitluses putukatega,

 

Markko