Rehviläige autopesula teenusena – edevus või hooldus?

Milleks rehviläiget üldse vaja?

Ilmselt sobib siin võrdlus kingade viksimisega, mida üldjuhul tehakse hooldamise eesmärgil, et nad kestaksid kauem. Samal ajal on kindlasti kingade viksimisel kaunistav eesmärk.
Nagu enamus autopesula teenustega, on ka rehvide läigestamisele võimalik läheneda nii praktiliset kui ka esteetilisest küljest.

Esteetika poolest on rehvide läigestamine iluasi. Autopesuga kokkupuutunud on kindlasti märganud, et isegi põhjalikult pestes ja eelnevalt leotades ei saa rehvide välikülgi täiesti puhtaks ja ühtlaseks. Rehvid jäävad pärast lõpliku kuivamist sageli tuhmid ning ebaühtlasest mustusest kirjud. Kõige paremini on seda näha äsja pestud auto puhul. Sellises olukorras ongi rehviläige hea abimees peites ja ühtlustades mustuse rehvi väliküljel. Nõnda paistab rehv täiesti puhas ning värske.

Kas rehve oleks vaja ka hooldada?
Rehvide hoolduse seisukohast arvan, et enne kui igapäevasõiduks kasutatava auto rehvid hakkavad mõranema, on need vaja kulumise tõttu juba välja vahetada. Hooldamise põhimõttel on mõistlik rehve läigestada näiteks uunikumidel, mis ei sõida palju, ei kuluta rehve kuid oleks hea, et need ka aastate pärast ilusad välja näeksid.

Rehviläikeid on erinevaid. Millist oleks mõistlik kasutada?
Näiteks Presta ja Malco tootesarjas on ligi kümme erinevat kummipindadele sobivat läigestajat. Teenuse pakkujana valisme Autoga Vanni Autopesulad ketis sellise variandi, mis kestaks kauem, kuid ei ole kõige intensiivsema läikega. Kauakestvate rehviläigete miinuseks on teenuse pakkuja poolt vaadates ajakulu. Nimelt neid rehviläikeid saab kanda peale täielikult kuivatatud rehvidele, mis tähendab ka rehvide suruõhuga kuivatamise vajadust. Märjale rehvile kantavad läigestajad ei kesta enamasti üle paari päeva.

Rehviläike ebasoositavad omadused.
Rehvide läigestamise ebasoovitavaks omaduseks on tolmu sidumine. Seetõttu ei ole see teenus hea autoomanikele, kes sõidavad tolmustel teedel. Praegu kasutuses oleva rehviläike plussiks on see, et pärast mõnetunnist imbumist rehvil ei seo see enam tolmu. Seega ei soovita kohe tolmusele teele minna, kui olete äsja autopesulast tulnud.

Kas rehviläige on liigne edevus?
Tallinna tänavatel on rehviläige rohkem silma jäänud, kuid Tartus ei ole see teenus laia kasutust leidnud. Iseenesest on rehvide läigestamine maitse asi. Paljude jaoks on ka auto eest hoolitsemine ja selle pesemine liigne edevus. Minu nägemus on aga selline, et kui auto on puhas siis läigestamata rehvid võivad mõnikord paista kui tolmused kingad kalli ülikonna juures. Ometi on ka kingad kõigest jalanõud, mis on käimiseks.