Vahatamine pole pelgalt iluasi

Päris sage on olukord, kui meie autopesula uksest astub sisse autoomanik ja palub anda hinnangut, et millised kriimud peidab ja kui läikima paneb tema auto vahatamine.
Selgituseks niipalju, et vahatamise eesmärk ei ole autot läikima panna. Vahatamisel on läige pigem positiivne kaasmõju. Auto vahatamiseks on hoopis teisi mõistlikke argumente. Näiteks:

  • Kaitse ultaviolettkiirte vastu (Eriti UV kaitsega nanovaha), pleekub vähem.
  • Kaitse happelise keskkonna vastu (happelised vihmad)
  • Kaitse putukate laipade ning lindude väljaheidete happelise söövitava toime vastu
  • Puuvaigu (okaspuu ja lehtpuu) söövitav toime
  • Kaitse kerge mehhaanilise koormuse vastu (tuhmistumise ja kriimustumise)
  • Auto välipind on sile ja libe, sellest tulenevalt ka mustust hülgav
  • Vahatatud autolt on võimalik putukate jääke ohutult eemaldada (puhastava vahaga).

Millist vaha oleks tark autole panna? Pakkujaid on ikka väga palju ja tooteid ka erinevaid. Täna käsitleme siiski ainult Presta ja Malco vahasid, kuna nenedga on mul endal isiklik kogemus. Ei saa mainimata jätta, et selle kogemusega on kaasa saadud ka päris palju teadmisi ja knowhow`d maaletoojalt.
Et vahatamise nüansse paremini esile tuua, tegime oma pesulas vahadega huvitava katse. Olgu eelnevalt mainitud, et katse eesmärk ei olnud asendada proffide katseid autokeemia tootjate juures. Siiski sai selle ürituse käigus mõned vahatamisega seonduvad nüansid rohkem nähtavaks tehtud. Läikiva auto peal on muidu raske teha vahet, millisel vahal millised omapärad.
Vahatamine ja kvaliteetne autopesu (eel-leotuspesu).
Minult on juba jõutud palju küsida, et kui vahatatud autole teha alati eel-leotuspesu, siis see korjab ju autolt vaha ära? Nagu eelnevalt sai mainitud, tõesti kõik pigileotused kahjustavad vahakihti, milline rohkem, milline vähem. Antud olukorras soovitan siiski autod puhtaks pesta ka pigileotusega, kuid kindlasti kasutada vahakihi parandamiseks vesivaha NanoCare AquaWaxi. See muide on meil nüüd Zeppelinis ka eel-leotuspesu paketis sees. Seega julgen väita, et meie eel-leotuspesu teenuse pakett on üks parimaid võimalikest autopesu pakettidest, kuna see peseb auto põhjalikult puhtaks ja samas taastab vahakihti.

Päikselist suve ja läikivaid autosid kõigilie,

Markko